11 listopada – Święto Niepodległości w PSP w Bełcznie

11 listopada 1918 roku po 123 latach zaborów Polska odzyskała niepodległość. Obchody tak ważnego dla wszystkich Polaków Święta Narodowego nie mogły ominąć naszej szkoły. Z tej okazji na korytarzu szkolnym pojawiły się gazetki tematyczne oraz symbole narodowe. Pani Alicja Mielczarek przygotowała wystawę drzew genealogicznych rodzin, które wychowały się w wolnej Polsce. Podczas przerw uczniowie mogli wysłuchać pieśni patriotycznych oraz je zaśpiewać.

Uczniowie, zawodnicy oraz byli zawodnicy UKS Bełczna uczcili Święto Niepodległości na sportowo.  Z tej okazji zorganizowano  Pokoleniowy Turniej Badmintona. Był on  podzielono na dwa etapy. Pierwszy etap to rozgrywki najmłodszych badmintonistów, uczniów klas I – VI . Zawody rozpoczęły się o godzinie 9.30 i trwały do 12.00. Wiele radości i uśmiechu zagościło na twarzach dzieci.  O godzinie 12.30 rozpoczęły się mecze młodzieży i dorosłych. W turnieju wzięło udział 36 zawodników.  Wszyscy sportowcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale. Organizatorzy przygotowali poczęstunek oraz napoje.

11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować. Szkolne obchody Święta  Niepodległości uważamy za udane było wszystko- patriotyzm, edukacja i dobra zabawa.

 

  2