SZKOLNE JASEŁKA 2017

Święta Bożego Narodzenia to piękny, rodzinny  czas. Aby wprowadzić nas w  niesamowity klimat Świąt, tradycyjnie już w naszej szkole, w dzień poprzedzający przerwę świąteczną, uczniowie odtworzyli wydarzenia związane z narodzinami Chrystusa.  Zdarzenia te,  mimo, że miały miejsce wiele, wiele lat temu,  wspominamy do dziś; zajmują one niezwykle ważne miejsce w naszym życiu.  Tego dnia uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście zgromadzili się w sali gimnastycznej, która dzięki wspaniałej dekoracji przeobraziła się w ubogą stajenkę, w której za chwilę na świat miał przyjść mały Jezus. Zastęp aniołków, dzieci, pastuszkowie  głosili przyjście na świat Zbawiciela śpiewając piękne kolędy i pastorałki, prowadząc również narrację wydarzeń dziejących się na scenie.  Maryja, Józef oraz inni bohaterowie – w pięknych, własnoręcznie przygotowanych strojach prezentowali swój talent aktorski. Oryginalnym  elementem jasełek był niewątpliwie energicznie zatańczony, tradycyjny taniec  krakowiak. Dzieci w przepięknych  strojach krakowskich oddały cześć Nowonarodzonemu. Nasza wspaniała widownia, której bardzo udzielił się klimat magicznego wydarzenia, wspólnie z małymi aktorami i śpiewakami oddawała cześć Dzieciątku przyłączając się do kolędowania.

Po przedstawieniu nadszedł czas, aby głos zabrała pani dyrektor, która  w kilku ciepłych słowach złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Aby tradycji stało się zadość wszyscy obecni podzielili się opłatkiem i złożyli sobie szczere życzenia świąteczne i noworoczne. Następnie uczniowie rozeszli się wraz z wychowawcami i rodzicami do swoich klasopracowni, aby wspólnie zasiąść do wigilijnej wieczerzy.

Ten wspaniały dzień  nie zakończyłyby się sukcesem, gdyby  nie ogromne zaangażowanie uczniów naszej szkoły; pani Alicji Mielczarek i pani  Anny Filasek Koza, które czuwały  nad całością; pani Anity Sienickiej, która z pomocą pani Sławomiry Kiwały , niczym za pomocą magicznej różdżki przeniosła nas w scenerię tamtych wydarzeń; pani Andżeliki Klimek, która przygotowała piękny taniec; pana Andrzeja Szatan, który dodał magii oprawą muzyczną. Podziękowania należą się również nauczycielom oraz pracownikom, którzy wsparli nas swoją pomocą oraz rodzicom za pyszne, tradycyjne potrawy wigilijne.

Organizatorzy:

A.F.K., A.M.

1  2  3  4

5  6  7  8

9  10  11  12