Miesięczne archiwum: Grudzień 2017

SZKOLNE JASEŁKA 2017

Święta Bożego Narodzenia to piękny, rodzinny  czas. Aby wprowadzić nas w  niesamowity klimat Świąt, tradycyjnie już w naszej szkole, w dzień poprzedzający przerwę świąteczną, uczniowie odtworzyli wydarzenia związane z narodzinami Chrystusa.  Zdarzenia te,  mimo, że miały miejsce wiele, wiele lat temu,  wspominamy do dziś; zajmują one niezwykle ważne miejsce w naszym życiu.  Tego dnia uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście zgromadzili się w sali gimnastycznej, która dzięki wspaniałej dekoracji przeobraziła się w ubogą stajenkę, w której za chwilę na świat miał przyjść mały Jezus. Zastęp aniołków, dzieci, pastuszkowie  głosili przyjście na świat Zbawiciela śpiewając piękne kolędy i pastorałki, prowadząc również narrację wydarzeń dziejących się na scenie.  Maryja, Józef oraz inni bohaterowie – w pięknych, własnoręcznie przygotowanych strojach prezentowali swój talent aktorski. Oryginalnym  elementem jasełek był niewątpliwie energicznie zatańczony, tradycyjny taniec  krakowiak. Dzieci w przepięknych  strojach krakowskich oddały cześć Nowonarodzonemu. Nasza wspaniała widownia, której bardzo udzielił się klimat magicznego wydarzenia, wspólnie z małymi aktorami i śpiewakami oddawała cześć Dzieciątku przyłączając się do kolędowania.

Po przedstawieniu nadszedł czas, aby głos zabrała pani dyrektor, która  w kilku ciepłych słowach złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Aby tradycji stało się zadość wszyscy obecni podzielili się opłatkiem i złożyli sobie szczere życzenia świąteczne i noworoczne. Następnie uczniowie rozeszli się wraz z wychowawcami i rodzicami do swoich klasopracowni, aby wspólnie zasiąść do wigilijnej wieczerzy.

Ten wspaniały dzień  nie zakończyłyby się sukcesem, gdyby  nie ogromne zaangażowanie uczniów naszej szkoły; pani Alicji Mielczarek i pani  Anny Filasek Koza, które czuwały  nad całością; pani Anity Sienickiej, która z pomocą pani Sławomiry Kiwały , niczym za pomocą magicznej różdżki przeniosła nas w scenerię tamtych wydarzeń; pani Andżeliki Klimek, która przygotowała piękny taniec; pana Andrzeja Szatan, który dodał magii oprawą muzyczną. Podziękowania należą się również nauczycielom oraz pracownikom, którzy wsparli nas swoją pomocą oraz rodzicom za pyszne, tradycyjne potrawy wigilijne.

Organizatorzy:

A.F.K., A.M.

1  2  3  4

Czytaj dalej

W grudniu odbył się finał konkursu plastycznego ogłoszonego  z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia pod hasłem: „Podejmij właściwą decyzję-drzewko decyzyjne” organizowanego przez Powiatową Stację Epidemiologiczno-Sanitarną w Łobzie.  W konkursie tym wzięli udział uczniowie klasy VII. Laureatami konkursu zostali:

Kacper Wysocki –miejsce I

Gabriela Siwierska – miejsce II

Daniel Sobuś – miejsce III

 

Wyróżnienia otrzymali : Amelia Zamojska, Wojciech Piątek, Monika Kaczmarek i Patryk Franaszek. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. Nagrodzone prace zostały zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego.

Wszystkim laureatom gratulujemy i trzymamy kciuki za etap wojewódzki.

Sylwia Deberna

           


IGRZYSKA DZIECI

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W BADMINTONIE  DRUŻYNOWYM

 

Dnia 14 grudnia w Sianowie odbył się Mistrzostwa Województwa w Badmintonie Drużynowym. W tych prestiżowych zawodach, uczestniczyła również reprezentacja chłopców i dziewcząt PSP Bełczna. W  kadrze znaleźli się: Patry Franaszek, Marcel Witkowski, Nikola Sosnowska i Natalia Wysocka. W turnieju uczestniczyli zawodnicy m.in. z Sianowa, Polanowa, Lipian, Polic, Szczecinka, Góralic, Stołecznej i Trzcińska Zdrój. Po zaciętych meczach chłopcy uplasowali się na v miejscu, dziewczęta natomiast na IV. Święty występ i ogromne gratulacje!

R.B.

      


IGRZYSKA  DZIECI

MISTRZOSTWA POWIATU W MINI PIŁCE RĘCZNEJ

 

W poniedziałek 11.12.2017 w Łobzie, w Hali Widowiskowo Sportowej rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Ręcznej Chłopców. W rozrywkach uczestniczyło sześć drużyn: SP Resko, SP Dobra, SP Bełczna, SP Węgorzyno, SP NR 1 Łobez i SP NR 2 Łobez. Spotkania toczyły się w dwóch grupach . Zwycięzcy grup rozegrali mecz finałowy o I miejsce. Zespoły, które zajęły II miejsca walczyły o miejsce III. Nasza drużyna, zajęła miejsca trzecie w swojej grupie. Następnie stoczyła zwycięski bój o miejsce V. Rozegrano ogółem 9 spotkań. Mecze były zacięte i wyrównane. Publiczną Szkołę Podstawową w Bełcznie reprezentowali: Patryk Franaszek, Miłosz Wojcieszak, Sebastian Różycki, Jonatan Klusek, Szymon Misiewicz, Grzegorz Woźniak, Filip Janicki, Konrad Szymański, Marcel Witkowski, Krzysztof Majchrzak. Nasz zespół był najmłodszą drużyna uczestniczącą w zawodach, chłopcy dzielnie walczyli. Mamy nadzieję, że doświadczenie zdobyta w turnieju  zaowocują w przyszłości w postaci medal.

I miejsce SP Węgorzyno

II miejsce SP NR 1 Łobez

III miejsce SP NR 2 Łobez

IV miejsce SP Resko

V miejsce PSP Bełczna

VI miejsce SP Dobra

R.B

      


Wycieczka do Szczecina

Na 1 grudnia 2017r. dla uczniów naszej szkoły zaplanowano wycieczkę do Szczecina na „Warsztaty zdobienia bombek z Travel Shop”. Chęć uczestniczenia w wycieczce wyraziło  50 uczniów z klas I-VII. W piątek rano, po spotkaniu organizacyjnym na świetlicy szkolnej ok.7.30, wyruszyliśmy spod szkoły w stronę Szczecina. Kiedy po godzinie dziewiątej dotarliśmy  na miejsce, podzielono nas na dwie grupy: klasy V-VII rozpoczęły swój pobyt od zwiedzania stolicy naszego województwa, a klasy I-IV udały się do biura Travel Shop.

Tego dnia wszyscy obejrzeli ważne miejsca w Szczecinie m.in. Wały Chrobrego, Pomnik Czynu Polaków (trzy orły), budynek filharmonii ( na zewnątrz i wewnątrz), Plac Solidarności, budynek Urzędu Wojewódzkiego, Teatr Współczesny , Akademię Morską, Odrę i stacjonujące na niej statki. Wędrując szlakiem, pani przewodniczka przekazywała nam wiele ciekawych  informacji o mieście. Miło spędziliśmy czas w Muzeum Techniki, gdzie zobaczyliśmy najstarsze (bicykle) i najnowsze rowery i wiele pojazdów sprzed lat m.in. stare tramwaje, autobusy, ciągniki, popularne „maluchy” w różnych wersjach ( np. kabriolet, na gąsienicach). Zrobiliśmy tu na pamiątkę wiele zdjęć w najciekawszych pojazdach.

Po zwiedzeniu Szczecina naszą grupą zajął się pracownik biura, który przygotował ciekawe gry terenowe. Zadaniem grupy było poruszać się po Szczecinie za pomocą mapy. Musieliśmy zlokalizować pięć wyznaczonych punktów. Po dotarciu do każdego z nich, pan zadawał pytania m.in. : o kolędy,  potrawy wigilijne. Jednym z zadań, było wykonanie w wyznaczonym czasie najdłuższego łańcucha na choinkę.

Najprzyjemniejsze zadanie czekało na nas w biurze Travel Shop. Tam najpierw wypiliśmy ciepłą herbatkę, do której załączony był kawałek własnoręcznie wykonanego przez panie  z biura turystycznego placka drożdżowego. Posileni, przystąpiliśmy do ostatniego punktu naszej wycieczki, jakim było  własnoręczne ozdobienie brokatem bombki. Wykonując to zadanie każdy bardzo się starał, żeby wykonać najpiękniejszą ozdobę świąteczną. I co tu dużo mówić? KAŻDA BOMBKA BYŁA PIĘKNA I WYJĄTKOWA!!! Na pewno z dumą każdy zawiesi ją na swojej choince.

Nie obyło się bez odwiedzenia Mc Donaldsa , gdzie czekały na nas zestawy Happy Meal. Po zjedzeniu nuggetsów i cheesburgerów, mogliśmy wracać do domu. W Bełcznie byliśmy  około godziny 18, zmęczeni ale zadowoleni.

Wyjazd należy zaliczyć do wyjątkowo udanych. Sympatycznie spędziliśmy cały dzień w Szczecinie. A najważniejsze!!! W NASZYCH DOMACH , NA NASZYCH CHOINKACH ZAWISNĄ PRZEZ NAS WYKONANE BOMBKI!!!!!!!

 

      20171201_115614

Czytaj dalej

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPORSKIEGO

W BADMINTONIE DRUŻYNOWYM

4 grudnia w Lipianach odbył się finał Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w Drużynowym Badmintonie Dziewcząt i Chłopców. Zawody były rozgrywane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej – roczniki 2002-2004. W zawodach wzięło udział 15 szkół z takich miejscowości jak: Polanów, Sianów, Choszczno, Szczecinek, Barlinek, Lipiany, Kozielice i Stargard. W turnieju wzięła również udział reprezentacja Szkoły Podstawowej w Bełcznie chłopców, w składzie :  Kacper Wysocki, Aleksander Tobołkiewicz, Marcel Momot. Nasi młodzi zajęli dziewiąte miejsce ustępując m.in. zawodnikom z  Polanowa, jak się później okazało mistrzom województwa.

Zapraszamy wszystkich chętnych do zapisywania się do sekcji badmintona.