CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

MAGDALENA KOWALEC TEŻ!

                W czwartek 10 grudnia 2015 r. naszych pierwszaków odwiedziła pani Magdalena Kowalec – sekretarz Gminy Łobez.  Zaproszony gość przeczytał dzieciom z klasy pierwszej przygody hipopotama o imieniu Maks.  Historia ta dotyczyła niezwykle ważnych zagadnień z życia, nie tylko Maksa ale także i dzieci. Opowiadała ona o tym jak powstaję plotka oraz czym jest zazdrość wśród przyjaciół.

Pierwszaki z przejęciem słuchały tej historii, którą bardzo ciekawie zaprezentował nasz gość. Podczas czytania Pani Magdalena zachęcała również dzieci do rozmowy na temat wysłuchanych zdarzeń. Gdy dzieci wysłuchały już całej historii, nasz gość zadawał im szczegółowe pytania dotyczące przygód Maksa. Następnie uczniowie klasy I wraz z panią Magdaleną Kowalec bawili się w głuchy telefon, żeby zobaczyć jak powstaje plotka. Na koniec zabawy okazało się , że nikt z bawiących się nie dodał, ani nie zmienił  przekazywanej informacji.

Na zakończenie zaproszony gość, p. Magdalena Kowalec , wręczyła dzieciom słodki upominek oraz długopis. Dzieci podarowały Pani Magdalenie podziękowanie, które samodzielnie podpisały. Na pożegnanie wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Był to bardzo mile i pożytecznie spędzony czas! Serdecznie dziękujemy Pani Magdalenie Kowalec za przybycie .?

CAM00480 CAM00483 CAM00485 CAM00488 CAM00491 CAM00497 CAM00498


GAZETKA

Poetka  Olga Buszyńczak- Dołęga w naszej szkole.

       7 listopada w Szkole Podstawowej w Bełcznie mieliśmy zaszczyt gościć poetkę Olgę Buszyńczak- Dołęgę, która bardzo chętnie przyjęła nasze zaproszenie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Wychowawcy i uczniowie klas I- III mieli możliwość wysłuchania wierszy pani Olgi z książki „Dzieci- kwiaty miłości”. Aby zaciekawić maluchy, poetka wykonała z warzyw i owoców przecudne zwierzątka do prezentowanych wierszy. Dzieci były pod wielkim wrażeniem. Bardzo chętnie słuchały poezji, która w wykonaniu pani Olgi była wielkim mistrzostwem.

W podziękowaniu dzieci obdarowały poetkę brawami i drobnym upominkiem. Z kolei pani Olga przekazała na ręce organizatorów spotkania /Andżelika Gnaś i Sławomira Głuchowska/ swoją książkę pt.: „Dzieci- kwiaty miłości” z dedykacją dla uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Bełcznie.

Dziękujemy serdecznie pani Oldze, że otworzyła przed naszymi uczniami „Furtkę ogrodu poezji”. Jesteśmy przekonani, że codzienne czytanie naszym dzieciom jej wierszy, będzie sprzyjało rozwijaniu ich dziecięcej wyobraźni i wrażliwości.

My beautiful pictureMy beautiful pictureMy beautiful pictureMy beautiful pictureMy beautiful pictureMy beautiful pictureMy beautiful pictureMy beautiful pictureMy beautiful pictureMy beautiful pictureMy beautiful pictureMy beautiful picture